OPening Romeo a Julie

Listopad 2009

Nejspíš Konec!:(

22. listopadu 2009 v 15:23 | Mioko |  Oznamy....
Vsichni končí a já asi také končím!

Důvody:

1.Zaracha
2.Opustili mně už 2 holčiny
3.Útrata fenky
4.nevím co dál
5.opustila mně spoluadminka
6.nucení učit se!


Hodně důvodú asi bohužel končím je mi to fakt líto!Asi za týden se přídu zase podívat možná protože nevím co dál :(

Furt Zaracha

17. listopadu 2009 v 15:00 | Mioko Miyu |  Oznamy....
Ahojte lidičky!!

Pořád mám zaracha teď sem tu jen potichu mno co dodat omlouvám se že nechodím k Sbéškam na blogy a nic nepíšu ,Důvod,Mám zaracha,Nedají se mě psát komentáře alias nemohu se zapsat na vašeho třídění fakt se omlouvám takže jak bude třídění tak budu asi po blogech psát že chci být vaším Sbečkem.


Třídění Sb bude za minutku

Zaracha

8. listopadu 2009 v 14:11 | Mioko Miyu |  Oznamy....
Sate!!!


No ten název už vám dává najevo že tu nebudu protože:

1.Mamce jsem zalhávala 4 a 5 to všechno bylo z angličtiny,Bee,
2.Mám zaracha,nemůžu chodit na net,ven a na společenské akce,a na televizy Bee,
3.Dáv vám sem nějaké obrázky Romeo a Julie no a budu muset zase valit tak se těšte!!

Gomensai!!Vaše Mioko

Hezu dess udělaný od Aikíska

2. listopadu 2009 v 14:56 | Mioko Miyu |  Můj deník
Krásný dess od Yamamury Aiko děkuji!!

Rezenze Romeo a Julie

2. listopadu 2009 v 14:36 | Mioko Miyu |  Romeo a Julie
Příběh nevyplněné lásky. Julie, která je milá hezká dívka kolem které jsou vždy sluhové a ctitelé. Romeo.. mladý hoch, který se na první pohled zamiluje do Julie na jejím bále... Hm.. není nic nad naší klasiku co? Hm.. ale tento příběh je jiný:

Na začátku se seznámíme s "Red Whir..."no prostě něco podobnýho xD.. No a zjistíme, že je to "Odin". Nějaký kluk. Co to má společnýho s tímto příběhem? No.. to protože Odin je vlastně Juliet. Kdysi dávno(před 14 lety xD) Montague vyvraždil celou královskou rodinu Capuletů a sám se prohlásil za krále. Avšak! Z rodu Capuletů přežila jedině Juliet a proto se teď musí vydávat za kluka, aby jí nepoznali. No a blablabla a pak Juliet půjde na Růžový bál, který pořádá Romeův otec. Tam Juliet zkoumá kosatce(nevím jestli je to doopravdy ono xD).

A najednou se objeví Romeo a.. no prostě láska na první pohled :) Ale Juliet musí provést pomstu a získat zpět NeoVeronu(město, kde se vše odehrávalo). Takže Juliet, Condrad(takový starý dědek, který dřív vedl královskému vojsku xD), Curio(kdysi zachránil "Odin" před nějakými vojáky) a Francisco(strááááášný sukničkář xD) kují pomstu. Samozřejmě Juliet neustále přemýšlí o Romeovi a naopak.. co se nakonec stane?
Můžu vám ale říct, že nakonec stejně umřou... ale ne krvavým způsobem.. naopak! Božským.

Můžu toto anime vřele doporučit a u konce jsem brečela ještě asi půl hodiny:) Ale jinak je to mooc pěkný!!! A Romeo a ostatní jsou kawaii xD Jo a ještě něco: pokud budete brečet moc dlouho, taksi okamžitě pusťte Ranmu! xD

Romeo a Julie info/zhrnutí/

2. listopadu 2009 v 14:32 | Mioko Miyu |  Romeo a Julie
Romeo a Julie... Kdo by neznal tento tragický pár. Jejich příběh už byl zpracován nespočetněkrát v různých podobách. Tentokrát se milenci narozeni pod nešťastnou hvězdou dočkali 26ti dílného anime zpracování po japonsku. Nebudu zastírat, že jsem se na tenhle seríal těšila skoro rok a po výborném začatku jsem se rozhodla počkat na celek. Teď jsem se konečně dočkala a s Romeem, Julií a dalšími "staronovými známými" strávila dva večero-noci.
Animace: 9/10
Studio Gonzo na této adaptaci nešetřilo a je to vidět, většinou. Najde se pár vyjímek (nechápu, proč je v jedné z epizod Julie celou dobu kreslená fakt hrozně), ale jinak mi přišla animace drtivé většiny scén(obzvláště v první půlce) propracovaná a efektní. Použití CG nepůsobí divně a pěkně do prostředí zapadá. Najdou se samozřejmě i statické scény, které ale už k romantickým anime nějak tak patří :-)

Hudba: 9/10

Na hudbě se při výrobě Romea x Juliet také nešetřilo. Vypovídá o tom už jméno skladatele, který pracoval mimo jiné na hudbě k Final Fantasy XII. Nicméně mi občas přišlo příliš užívané hlavní theme z openingu, které je převzaté z opery a upravené (ale je opravdu krásné). První ending se podle mě do romantické atmosféry vůbec nehodil, druhý se mi líbil mnohem více. Seiyuu nelze nic než chválit- obzvláště oba hlavní protagonisté odvedli skvělou práci. I ostatní se ke svým rolím hodí a nelze jim nic vytknout.

Příběh: 10/10

Japonci si příběh Romea a Julie samozřejmě upravili po svém. Na první pohled vám možná připadne, že je to vlastně už něco úplně jiného... Ale když se podíváte lépe, zjistíte, že ve skutečnosti si z předlohy vzali mnohé, i když prostředí a historie obou rodů je pozměněná. Bohužel musím říci, že první a druhá půlka seriálu se trochu liší. První půlka potěší všechny romantické povahy a je úžasně gradovaná, ale druhá mi někdy připomínala klasická japonská RPG(když uvidíte, pochopíte :-)). Druhá půlka také trochu ztrácí tempo a obsahuje množství flashbacků. Možná bude celkově někomu příběh Romeo x Juliet připadat jako spletenina všeho možného, ale když mu dáte šanci, věřím, že se do něj dokážete vžít.

Postavy: 9/10

Postav najdete v tomto seriálu opravdu mnoho a drtivá většina z nich dostane čas od času prostor na nějaký ten menší vývoj. Neuškodilo by ale počet postav kapku zmenšit, aby mohly některé dostat prostoru ještě více. Romea i Julii si určitě zamilujete, jsou opravdu roztomilí. Hrozí ale, že vám později začnou trochu lézt na nervy (obzvláště těm, co nemají rádi Lacus a Kiru...). Naštěstí si ale určitě vyberete mezi ostatními nějaké své další oblíbence. Spousta postav nemá příliš hluboký charakter, ale nechybí ani tajemné nejednoznačné charaktery.

CELKEM: 9/10

Dlouho jsem váhala mezi známkami 9 a 10. Nakonec jsem vybrala devýtku hlavně kvůli skákání tvůrců od tématu k tématu, předvídatelnosti a několika nepotřebným klišé. I přesto ale tento seriál patří k vzácným exemplářům anime pro romantické povahy, kde není ecchi a není zaměřené na mužské publikum. Proto každému, kdo přežije pírka a poletující okvětní lístky v každé epizodě rozhodně říkám - dejte Romeovi a Julii šanci. A poznámka pro holky - pro vás to platí dvojnásob, najde se i nějaká ta kapka fanservisu :-) (ne ale takového, co by odradil mužské publikum, takže borci, nebojte se) Nemůžu ale popřít, že celkově jsem trochu zklamaná.. Prostě Fushigi Yuugi už nejspíš nic nepřekoná :-)

Bude new dess!!!

2. listopadu 2009 v 14:24 | Mioko Miyu |  Oznamy....
Ahojte lidičky!
Krásné prožití vánočních svátků